Gabi.lazar kérdése:

Az osztály 21 tanulója közül 16-an angolul,8-an németül tanulnak. Mind a 21-en legalább az egyik nyelvet tanulják. Hányan tanulnak mindkét nyelven és csak angolul, németül?

sziasztok! nagyon fontos lenne a feladatnak a levezetése és megoldása, megoldottam meg minden de a tanárnőm azt mondta rossz és hétfőn témazárót írok! köszönöm!!

2017. jún. 3. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak németül: 21-16=5

Csak angolul: 21-8=13

Mindkét nyelven: 21-5-13=3

2017. jún. 3. 14:26
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!! és hogyan ábrázoljam halmazon ha ezt is megtudnád válaszolni nagyon megköszönném!
2017. jún. 3. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Rajzolsz 2 kört úgy hogy metsszék egymást, az egyiket elnevezed angolnak másikat németnek. Középre, a metszetbe beírod, hogy 3. Az angolhoz, hogy 13 és a némethez pedig 5.
2017. jún. 3. 14:51