nagyon nem megy a hazi, nem ertem es jegyet kapunk ra. ha valaki elmagyarazna vagy a megoldast leirna azt megkoszonnem:)2017. máj. 30. 16:24
1/3 anonim válasza:
Belső szög összege 180fok.
2x+3x+4x=180
9x=180
x=20
alfa=2x=2×20=40fok
béta=3x=3........
Megvan?
2/3 A kérdező kommentje:
ooo koszonom szepen ertem:)
tehat akkor
alfa=2x=2x20=40 fok
beta=3x=3x20=60 fok
gamma=4x=4x20=80 fok
igy? :D
2017. máj. 30. 17:11