Egy haromszog belso szogeinek aranya 2:3:4. Mekkorak a haromszog szogei?

nagyon nem megy a hazi, nem ertem es jegyet kapunk ra. ha valaki elmagyarazna vagy a megoldast leirna azt megkoszonnem:)

2017. máj. 30. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Belső szög összege 180fok.

2x+3x+4x=180

9x=180

x=20

alfa=2x=2×20=40fok

béta=3x=3........

Megvan?

2017. máj. 30. 16:28
 2/3 A kérdező kommentje:

ooo koszonom szepen ertem:)

tehat akkor

alfa=2x=2x20=40 fok

beta=3x=3x20=60 fok

gamma=4x=4x20=80 fok

igy? :D

2017. máj. 30. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy!

40+60+80=180

2017. máj. 30. 17:37