Mekkora a pH-ja a megadott oldatoknak? (lent)


Kémiaházi segítségre lenne szükségem. Hogy lehet kiszámolni, hogy mekkora a ph-ja az oldatoknak?

Konkrét feladatok:

1)Mekkora a pH-ja a 0,1 mol/dm3 koncentrációjú HCl-oldatnak?

2)Mekkora a pH-ja a 0,5 mol/dm3 koncentrációjú kénsavoldatnak?

3)Mekkora a pH-ja a 1 mol/dm3 koncentrációjú KOH-oldatnak?


Előre is köszönöm a segítséget.



2017. máj. 27. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

pH fogalma : a hidrogen-ionok koncentraciojanak 10-es alapu logaritmusanak minusz egyszerese.


Mivel a HCl eros sav, teljes mertekben disszocial. Ezert a H-ionok koncentracioja is 0,1 mol/dm3. Szamologepbe ha beutod akkor lg0,1 x (-1) = 1-es pH


Kensav az keterteku sav (H2SO4), ezert a H-ionok koncentracioja 0.5x2 = 1 mol/dm3 (kensav is eros sav) pH = 0



KOH eros lug, itt 1 mol/dm3 a hidroxid-ion koncentracio. Ugyanugy beutod, hogy lg1 x (-1) = 0 Tehat pOH = 0

pH = 14- pOH = 14 - 0 = 14

2017. máj. 27. 12:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. máj. 27. 14:48