2017. máj. 16. 21:35
1/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Nagyon kicsi. Ilyenektől lesznek az emberek hülyék, hogy ilyeneket tanulnak. Senkit nem érdekel az életben ez, soha nem fogod használni az életben, inkább élj.
2/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
F = m*a
F - erő, ez a kérdés
m - tömeg, feladatban adott
a - gyorsulás, ami dv/dt=(v1-v0)/t=(6-0)/20=6/20 m/s^2
F = 0.15*6/20 [N]
3/5 Körömcsiga válasza:
Az irányvektor kimaradt, negatív szám kell legyen, különben gyorsulni fog a szekér :)
4/5 anonim válasza:
Sajnos nem csak előjel probléma van, de a gyorsulás/lassulás számítási képlete is hibás!(a dif. egyenlet megoldása!)
Helyesen:
v=v0+(a*t^2)/2 azaz 0=6+a*20*20/2 => a=-0,03 m/s^2
F= m*a=0,15*(-0,03)= -0,0045 N
5/5 anonim válasza:
az első válasz volt a jó. A másodikban keveredik a sebesség (v) és a megtett út (s) számolása.