Mekkora erő hatására áll meg 0,15 kg tömegű,6 m/s sebességű test 20 s alatt?

2017. máj. 16. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi. Ilyenektől lesznek az emberek hülyék, hogy ilyeneket tanulnak. Senkit nem érdekel az életben ez, soha nem fogod használni az életben, inkább élj.
2017. máj. 16. 21:54
 2/5 anonim ***** válasza:

F = m*a

F - erő, ez a kérdés

m - tömeg, feladatban adott

a - gyorsulás, ami dv/dt=(v1-v0)/t=(6-0)/20=6/20 m/s^2


F = 0.15*6/20 [N]

2017. máj. 17. 01:19
 3/5 Körömcsiga válasza:
Az irányvektor kimaradt, negatív szám kell legyen, különben gyorsulni fog a szekér :)
2017. máj. 21. 09:08
 4/5 anonim válasza:

Sajnos nem csak előjel probléma van, de a gyorsulás/lassulás számítási képlete is hibás!(a dif. egyenlet megoldása!)

Helyesen:

v=v0+(a*t^2)/2 azaz 0=6+a*20*20/2 => a=-0,03 m/s^2

F= m*a=0,15*(-0,03)= -0,0045 N

2017. máj. 22. 10:14
 5/5 anonim válasza:
az első válasz volt a jó. A másodikban keveredik a sebesség (v) és a megtett út (s) számolása.
2017. máj. 23. 17:58