Mik a megoldásai az alábbi matek példának? (Valószínűségszámítás)


Nagymama palacsintát süt vasárnap ebédre. Összesen 25 kakaósat, és 20 lekvárosat és 15

túrósat készít. Egyik unokája mind a három fajta palacsintát nagyon szereti, így

véletlenszerűen rak a tányérjára 6 darabot. Mennyi annak a valószínűsége, hogy

a) mindhárom fajta palacsintából pontosan kettő került a tányérjára;

b) a lekváros palacsinták száma a vártnál kevesebb lesz;

c) a kakaós palacsinták száma a várható értéktől a szórásnál kisebb mértékben tér el?



2017. máj. 14. 16:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Levezetve ha lehetne.
2017. máj. 14. 16:10
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

az összes eset: C(60;6)=50063860


a) a kedvező eset: C(25;2)*C(20;2)*C(15;2)=598500

a valószínűség: 598500/50063860=0,012


b) a várt a 3; ennél kevesebb a 0; 1; 2

0 lekváros: C(40;6)=3838380

1 lekváros: C(40;5)*C(20;1)=13160160

2 lekváros: C(40;4)*C(20;2)=17364100

a kedvező esetek száma tehát: 34362640

a valószínűség: 34362640/50063860=0,686

2017. máj. 14. 21:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a megoldókulcs szerint A-ra: (0,1195), B-re: (0,3395), C-re: 0,6144 lenne a megoldás...
2017. máj. 15. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

1 vagyok:


az a)*ban egy 0 val kevesebbet írtam:

5985000 a szorzat értéke!

Így valóban 0,12 körüli érték jönki

2017. máj. 15. 23:41
 5/5 anonim ***** válasza:

... és a b)-ben persze nem 3 a várt, hanem 2!

Ezért csak a 0 és az 1 esetében kapott számokat kell összeadni, és úgy ki is jön

2017. máj. 16. 00:43