Egy egyszerű gráfnak 10 éle van. Adja meg a csúcsok számának legkisebb és legnagyobb lehetséges értékét?

A képletre is szükségem lenne!

2017. máj. 12. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A legkisebb csúcsszám 1, hiszen különben nem létezne a gráf. A legnagyobb csúcsszám esetén a gráf egy fa. Ekkor |V| = |E|+1, tehát 11 csúcsa van.
2017. máj. 12. 18:50
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

legnagyobb: egyszerű gráfban n-1 az élek maximális száma (önmagán kívül minden ponttal összekötünk egy pontot és mást nem), így 11 a csúcsok számának legnagyobb értéke


legkisebb: a teljes gráfban minden pont össze van kötve a többivel, így ebben az esetben lesz a legkevesebb csúcs. az n csúcsú teljes gráfban az élek száma

n(n-1)/2, tehát most 10=n*(n-1)/2, vagyis 0=n^2-n-20 n=5(negatív ugye nem lehet így a -4 nem jó)

2017. máj. 12. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt kikötve, hogy hurokélek nincsenek, így az 5 hibás megoldás.
2017. máj. 12. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy egy gráf egyszerű, azt jelenti, hogy nincsenek se hurokélei, se többszörös élei, tehát maximum (pontok száma alatt a 2) db éle van. Ezért minimum 5 pontra van szükség.


Maximuma nincs a pontok lehetséges számának. Ha veszel egy ötpontú teljes gráfot, és hozzá akárhány 0 fokszámú pontot, akkor mindig egy olyan egyszerű gráfot kapsz, aminek 10 éle van.


Amire a többi válaszoló gondol, az az ÖSSZEFÜGGŐ gráf lenne.

2017. máj. 12. 19:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2017. máj. 12. 22:20