Fizika feladat, miért ennyi a megoldás?


Mekkora tömegű gyerek ül a 3m hosszú, 12kg tömegű egyensúlyban lévő mérleghinta egyik végén, ha az alátámasztási ponttól 1,2m távolságra lévő másik végén összesen 24 kg tömegű gyerekek ülnek?


Hogy lesz 14 kg a megoldás?



2017. máj. 12. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alátámasztási ponttól 1,2 m-re van az egyik vég, akkor a másik vég

3 m – 1,2 m = 1,8 m-re van.

(1,2 m + 1,8 m = 3 m.)


A mérleghinta hossza 3 m, tömege 12 kg.

Az 1,2 m-es oldal tömege (1,2 m : 3 m) * 12 kg = 4,8 kg.

Az 1,8 m-es oldal tömege (1,8 m : 3 m) * 12 kg = 7,2 kg.

(3,8 kg + 7,2 kg = 12 kg.)


Erőször erőkar:

Az 1,2 m-es oldalon: 1,2 m * 24 kg + (1,2 m : 2) * 4,8 kg

Az 1,8 m-es oldalon: 1,8 m * x kg + (1,8 m : 2) * 7,2 kg


Az egyensúlyhoz:

1,2*24 + 0,6*4,8 = 1,8*x + 0,9*7,2

31,68 = 1,8*x + 6,48 ║← -6,48

25,2 = 1,8*x ║← :1,8

14 = x

2017. máj. 12. 20:24
 2/2 A kérdező kommentje:
jézusom...köszi szépen, így tök világos, csak nem tudok olvasni.:D úgy értelmeztem a feladatot, hogy a mérleghinta mindkét oldala egyenlő hosszú, és az egyik csávó az egyik végén ül, másfél méterre az alátámasztástól, a másik meg a szemben levő részén közelebb a közepéhez.
2017. máj. 12. 21:42