750-nek mennyi a 12%-a és azt hogy kell kiszámolni?


2017. ápr. 23. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

750*0,12

750/100*12

2017. ápr. 23. 16:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy kiszámítod, hogy 750 1%-a 750/100 = 7,5; ezt szorzod 12-vel.


Vagy észreveszed, hogy 12 = 3 * 4, 4/100 = 1/25, 750/25 = 30, 30 * 3 = 90.

2017. ápr. 23. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Vagy ilyen 10 körüli %-oknál kitalálod a 10%-ot, ami 75, és ehhez hozzáadsz kétszer 1%-ot (2 x 7,5 = 15), 75 + 15 = 90.
2017. ápr. 23. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Bírom amikor az ilyen kérdéseket nem rakják át házi feladatokba, de amikor a polinomosztásról kérdeztem egyből átrakták.
2017. ápr. 23. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a francért bonyolítjátok neki? Ahogy az első írta, 750*0,12... Tehát 90. Ha 43%-ot akarsz akkor 750*0,43, ha 87%-ot akkor 0,87-tel szorzod. Ne jó hogy nem 2 oldalba vezetitek ide le neki hogy hogyan kell százalékot számolni....
2017. ápr. 24. 08:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy többféle képen kilehet számolni de amit én szoktam használni az az, hogy elosztom 100-al, majd szorzom 12-vel. Vagy alapból 0,12vel szorzom.

Tehát ahogy írták

750 osztva 100-al, majd azt szorzom 12-vel.

Vagy

750 szorozva 0,12-vel

2017. dec. 22. 16:31