Ha egy téglalap hosszúságát 6m-rel növeljük, szélességét pedig 3m-rel csökkentjük, akkor a téglalap területe nem változik. Nem változik a terület akkor sem, ha eredeti hosszát 3m-tel kisebbítjük, szélességét pedig 2,4 m-rel növeljük?

Határozd meg a téglalap méretét!

#feladat #érettségi #és nem tudok neki állni!
2017. ápr. 21. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:

T=ab

(a+6)(b-3)=ab

(a-3)(b+2,4)=ab

2017. ápr. 21. 16:54
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ez a megoldás vagy meg számolják valamit?
2017. ápr. 21. 16:59
 3/10 A kérdező kommentje:
Utána meg beszorzom
2017. ápr. 21. 16:59
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

oldalak x és y


xy=(x+6)(y-3)

xy=(x-3)(y+2,4)


xy=xy+6y-3x-18

xy=xy-3y+2,4x-7,2


/-xy


0=6y-3x-18

0=-3y+2,4x-7,2


elsőből:

3x=6y-18

x=2y-6


másodikba berakod:


0=-3y+2,4(2y-6)-7,2

0=-3y+4,8y-14,4-7,2

21,6=1,8y

12=y


x=2y-6=2*12-6=18


ellenőrzés


18*12=216


(18+6)*(12-3)=24*9=216 oké

(18-3)*(12+2,4)=15*14,4=216 oké

2017. ápr. 21. 17:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi
2017. ápr. 21. 17:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, utána még meg kell oldanod az egyenletrendszert, gondoltam az már nem okoz nehézséget. Ha azt kéri a feladat, hogy add meg a téglalap méreteit, akkor azt ki kell számolni, nem elég az egyenletredszert felírni.
2017. ápr. 21. 17:09
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerencse valaki mar megoldotta nekem😡😏
2017. ápr. 21. 17:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem találok szavakat:

[link]

2017. ápr. 21. 17:28
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt te csináltad?
2017. ápr. 21. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a kérdésed a 8. válaszolónak szól: Igen.

Ha a jobb-felső sarokban található ikonra kattintva a "Részletek"-et választod, még sok hasonlót találsz.

2017. ápr. 21. 17:45