Határozd meg a téglalap méretét!2017. ápr. 21. 16:15
1/10 anonim válasza:
T=ab
(a+6)(b-3)=ab
(a-3)(b+2,4)=ab
2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ez a megoldás vagy meg számolják valamit?
2017. ápr. 21. 16:59
3/10 A kérdező kommentje:
Utána meg beszorzom
2017. ápr. 21. 16:59
4/10 anonim válasza:
oldalak x és y
xy=(x+6)(y-3)
xy=(x-3)(y+2,4)
xy=xy+6y-3x-18
xy=xy-3y+2,4x-7,2
/-xy
0=6y-3x-18
0=-3y+2,4x-7,2
elsőből:
3x=6y-18
x=2y-6
másodikba berakod:
0=-3y+2,4(2y-6)-7,2
0=-3y+4,8y-14,4-7,2
21,6=1,8y
12=y
x=2y-6=2*12-6=18
ellenőrzés
18*12=216
(18+6)*(12-3)=24*9=216 oké
(18-3)*(12+2,4)=15*14,4=216 oké
5/10 A kérdező kommentje:
Koszi
2017. ápr. 21. 17:03
6/10 anonim válasza:
Igen, utána még meg kell oldanod az egyenletrendszert, gondoltam az már nem okoz nehézséget. Ha azt kéri a feladat, hogy add meg a téglalap méreteit, akkor azt ki kell számolni, nem elég az egyenletredszert felírni.
7/10 A kérdező kommentje:
Szerencse valaki mar megoldotta nekem😡😏
2017. ápr. 21. 17:23
9/10 A kérdező kommentje:
Ezt te csináltad?
2017. ápr. 21. 17:40
10/10 anonim válasza:
Ha a kérdésed a 8. válaszolónak szól: Igen.
Ha a jobb-felső sarokban található ikonra kattintva a "Részletek"-et választod, még sok hasonlót találsz.