2015. nov. 30. 16:47
2/5 A kérdező kommentje:
Egy kis levezetés:)?
Nem dobhatom csak ezt a 2 számot oda a matek tanárnak...
2015. nov. 30. 17:21
3/5 Pelenkásfiú válasza:
szélesség: x, hosszúság: 4x
Területe: T = x * 4x
Második rész szerint a terület:
T = 2x * (4x - 2)
A kettő egyenlő:
x * 4x = 2x * (4x - 2)
Ha rendezed az egyenletet, utána megoldod a másodfokú egyenlet megoldóképletével, kapsz két eredményt: 1 és 0.
0 nyilván nem lehet egy oldal hossza, tehát marad az 1. Ez volt a szélesség. Az eredeti hosszúság pedig 4x, vagyis 4.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen!
2015. dec. 1. 09:12
5/5 anonim válasza:
x * 4x = 2x * (4x - 2)
Ha rendezed az egyenletet, utána megoldod a másodfokú egyenlet megoldóképletével,
Ne má'! x!=0 mert az nem téglalap, akkor leoszthatunk 2x-el 2x=4x-2, 2=2x,x=1 nem kell ehhez másodfokú biszbasz.