Anita B. kérdése:

Egy téglalap hosszusága 4-szerese a széleségének ha a hosszuságát 2-vel csökkentjük, a széleségét 2-szeresév növeljük, a területe nem változik. Mekkorák az eredeti téglalap méretei?


2015. nov. 30. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Számolás nélkül 1 és 4.
2015. nov. 30. 17:10
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy kis levezetés:)?

Nem dobhatom csak ezt a 2 számot oda a matek tanárnak...

2015. nov. 30. 17:21
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

szélesség: x, hosszúság: 4x

Területe: T = x * 4x


Második rész szerint a terület:

T = 2x * (4x - 2)


A kettő egyenlő:

x * 4x = 2x * (4x - 2)


Ha rendezed az egyenletet, utána megoldod a másodfokú egyenlet megoldóképletével, kapsz két eredményt: 1 és 0.

0 nyilván nem lehet egy oldal hossza, tehát marad az 1. Ez volt a szélesség. Az eredeti hosszúság pedig 4x, vagyis 4.

2015. nov. 30. 18:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen!
2015. dec. 1. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:

x * 4x = 2x * (4x - 2)


Ha rendezed az egyenletet, utána megoldod a másodfokú egyenlet megoldóképletével,


Ne má'! x!=0 mert az nem téglalap, akkor leoszthatunk 2x-el 2x=4x-2, 2=2x,x=1 nem kell ehhez másodfokú biszbasz.

2015. dec. 2. 01:26