Egy Társaság két szakmai kongresszust szevezett novemberben. Az elsőn a résztvevők létszáma 1351 volt, a másodikon 878. Tudjuk, hogy a Társaság valamennyi tagja részt vett valamelyik kongresszuson. Mennyivel többen vettek részt csak az első kongresszuson, mint ahányan csak a másodikon?2017. ápr. 11. 15:35
1/1 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy 0<=x<=878 ember volt mindkét kongresszuson, ekkor csak az elsőn 1351-x, csak a másodikon 878-x ember vett részt, ezek különbsége (1351-x)-(878-x)=1351-x-878+x=473, tehát csak az elsőn 473-mal több ember volt, mint csak a másodikon, és teljesen mindegy, hogy hányan voltak mindkettőn.