Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne.
Köszönöm!
2017. ápr. 4. 18:48
1/1 anonim válasza:
jelöljük a-val és b-vel a két ismeretlen számot.
Tehát a2005b a számunk.
22-vel az a szám osztható, ami osztható 2-vel és 11-gyel.
A 2-vel való oszthatóságot letudjuk azzal, ha a végére páros számot írunk. Tehát b páros lehet csak.
A 11-gyel való oszthatóságot úgy lehet ellenőrizni, hogy a szám számjegyei elé felváltva írunk plusz és mínusz jelet és összeadjuk, ha az összeg osztható 11-gyel, akkor az eredeti szám is.
Tehát
+ a - 2 + 0 - 0 + 5 - b = a-b+3 -nak oszthatónak kell lennie 11-gyel. Ez akkor teljesül, ha 0 vagy 11 lesz.
a-b+3 = 0
b = a+3
ez akkor teljesül, ha:
a = 1 b = 4
a = 3 b = 6
a = 5 b = 8
VAGY
a-b+3 = 11
a = b+8
Ez csak akkor teljesül, ha a = 8 b = 0
Tehát a megoldások:
120054
320056
520058
820050