SOS. Tudn@ valaki 7. osztály matematikában segíteni? Nagyon fontos! LÉCCIVES!


Sziasztok!

Nagyon fontos lenne a segítségetek!

Én egy 7.osztályos lány vagyok és matematikában kérném a segítségetek.Most az EGYENLETEK-EGYENLŐTLENSÉGEKET

vesszük.

Például:

3(y-5)=7


És az elejét álltalában már megtudom csinálni ,de a végére már teljesen más jön ki.

Valaki nem tudná leírni nekem,hogy lehet a legkönyebben megtanulni ezt??

A könyv nem írja így le.


NAGYON FONTOS!

Holnap dolgozat lesz ebből és szeretném ha jó lenne,

már 2 órája csinálom a gyakorlást,de hiába,mert nem jön ki

csak nagyon néha,na meg az ellenörzés hát..borzalom..

Léccives segítsetek,ilyen még nem volt,de most muszáj volt feltennem a kérdést..:(


2010. máj. 12. 19:13
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

3(y-5)=7

3y-3*5=7

3y-15=7 /mindkét oldalhoz hozzáadadsz 15öt

3y=22 /mind2oldalt elosztod 3mal

y=22/3=7.3333


ellenőrzés:eredeti egyenletbe behelyetesíted az kijött értéket

3(y-5)=7 -> 3(22/3-5)=7..innen csak megy,ha nem ott a számológép:D

2010. máj. 12. 23:00
1 2 3