Magyarbol kell irjak egy elegikus hangvetelu (szomorkas) fogalmazast ezzel a cimmel: 'Sohajt a ret'. Nem tudom mit irjak, segitenetek?

Figyelt kérdés
Egy tavaszi tajat kell bemutatni (mint mondtam elegikusan) de nem csak a taj kell legyen leirva hanem valami olyan szomoru esemeny ami arrol a retrol jut eszembe. Nagyon orulnek ha valaki egy kicsit segitene nekem.
2010. máj. 12. 17:21
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Én megszemélyesíteném a rétet, és az "ő" nevében írnám a fogalmazást. Elmesélném, hogy például egy kislány éveken keresztül "rajtam" játszott, de idén tavasszal nem jött. Itt jöhetne egy rakat vágyakozás/várakozás, nosztalgia, aztán a végére egy csattanó, hogy mi történt a kislánnyal. Lehet happy end, és megjelenik a leányzó, de lehet akár tragikus vég is, ami a rétet is érinti (elszáradnak a virágok, stb...).

Lehet, hogy túl elvont, elnézést, de most ez úgy bevillant :) De szerettem fogalmazásokat írni...


Üdv, és sok sikert :)

2010. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg egy olyant írnék, hogy reggel a tavaszi rét feléled, nyüzsög, kinyílnak a virágok sorban (ennek spec. utánanéznék, hogy mi nyílik reggel, mi estefelé, repkednek a méhek meg a lepkék a napfényben és ez megy egész nap, a rét vidám, aztán meg jön egy futó zápor és a rét lubickol, azonban elkezd esteledni és sötétedni és megijed és elszomorodik a rét, hogy már vége is ennek a jó kis világnak... mert annyira azért nem okos a rét, rövidtávú a memóriája, nem emlékszik, hogy előző nap is ez volt... :D hát lehet, hogy ez bugyuta meg cseppet sem elégikus, elismerem. Ha van még időd, nézd meg a Mikrokozmoszt vagy a Bogarak életét, azokból tudsz meríteni ötletet. Mondjuk ezeket egyébként is ajánlom :D
2010. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően az a baj ezzel a témával, hogy csak vidám dolgok jutnak az ember eszébe egy tavaszi rétről.

Hm, találj pl. a tavaszi réten egy őszi emléket.

2010. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sóhajt a rét, mert tudja, hogy nemsokára

lekaszálják (nem szokta szeretni)

2013. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!