Nem értem, hogy ezekből az adatokból hogyan kell összehozni a sűrűséget...
Légyszi magyarázattal írjatok!
2017. ápr. 2. 18:25
1/2 anonim válasza:
A súlyból ki kell vonni a felhajtóerőt, így kapjuk meg a tartóerőt:
G - Ff = 340
m*g - ró*V*g = 340
A felhajtóerő az a test által kiszorított folyadék (itt a víz) súlyával egyezik meg, vagyis a 'ró' a víz sűrűsége, 'V' a test térfogata lesz.
m*9.81 - 1000*(20*10^-3)*9.81 = 340
m*9.81 - 20*9.81 = 340
m*9.81 = 536.2
m = 54.66 kg
Tehát az alumíniumtest tömege 54.66 kg, térfogata pedig feladatban adott, 20 dm^3.
Definíció szerint a sűrűség egyenlő a tömeg és térfogat hányadosával:
ró_a = m/V = 54.66/(20*10^-3) = 2722 kg/m^3
2/2 A kérdező kommentje:
Most már értem, ezer köszi!
2017. ápr. 2. 19:13