Egy 20dm^3 térfogatú alumíniumtest elmerül a vízben. Mennyi az alumínium sűrűsége, ha a tartóerő 340N?


Nem értem, hogy ezekből az adatokból hogyan kell összehozni a sűrűséget...

Légyszi magyarázattal írjatok!



2017. ápr. 2. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A súlyból ki kell vonni a felhajtóerőt, így kapjuk meg a tartóerőt:

G - Ff = 340

m*g - ró*V*g = 340

A felhajtóerő az a test által kiszorított folyadék (itt a víz) súlyával egyezik meg, vagyis a 'ró' a víz sűrűsége, 'V' a test térfogata lesz.

m*9.81 - 1000*(20*10^-3)*9.81 = 340

m*9.81 - 20*9.81 = 340

m*9.81 = 536.2

m = 54.66 kg


Tehát az alumíniumtest tömege 54.66 kg, térfogata pedig feladatban adott, 20 dm^3.

Definíció szerint a sűrűség egyenlő a tömeg és térfogat hányadosával:

ró_a = m/V = 54.66/(20*10^-3) = 2722 kg/m^3

2017. ápr. 2. 18:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Most már értem, ezer köszi!
2017. ápr. 2. 19:13