Kérlek segítsetek! o-o Egyáltalán nem értem a számolásokat és a kémia tanárunk mindig ilyen feladatokat ad fel nekünk ._. Valaki el tudja magyarázni?2017. febr. 28. 19:18
1/1 anonim válasza:
Az első mindig a reakcióegyenlet:
2 Al2O3 ---> 4 Al + 3 O2
2 mol timföldből 4 mol alumínium lesz
M (Al2O3)= 2*27+3*16 = 102 g/mol
M (Al) = 27 g/mol
2*102=204 g-ból lesz 4*27 = 108 g Al
10 t-ból lesz X tonna
X= 10*108/204 = 5,29 t Al keletkezik