Hány tonna alumínium állítható elő 10 tonna timföldből?

Kérlek segítsetek! o-o Egyáltalán nem értem a számolásokat és a kémia tanárunk mindig ilyen feladatokat ad fel nekünk ._. Valaki el tudja magyarázni?

2017. febr. 28. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első mindig a reakcióegyenlet:


2 Al2O3 ---> 4 Al + 3 O2


2 mol timföldből 4 mol alumínium lesz


M (Al2O3)= 2*27+3*16 = 102 g/mol

M (Al) = 27 g/mol


2*102=204 g-ból lesz 4*27 = 108 g Al


10 t-ból lesz X tonna


X= 10*108/204 = 5,29 t Al keletkezik

2017. febr. 28. 21:35