2017. márc. 30. 12:52
1/2 anonim válasza:
normálvektora
2;-1
normálvektoros egyenlet:
2x-y=2*0+-1*0
2x-y=0
y=2x
2/2 anonim válasza:
És ebből úgy lesz paraméteres egyenletrendszer, hogy
y=p
x=p/2, bár síkban lényegtelen így felírni, mivel sokkal egyszerűbben is lehet.