Sacsilla kérdése:

Írjuk fel annak az egyenesnek a paraméteres egyenletrendszerét, amely áthalad a (0, 0) ponton és irányvektora (1,2) ezt, hogy vezetem le, mert belegabalyodtam?

2017. márc. 30. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

normálvektora

2;-1

normálvektoros egyenlet:

2x-y=2*0+-1*0

2x-y=0

y=2x

2017. márc. 30. 13:30
 2/2 anonim ***** válasza:

És ebből úgy lesz paraméteres egyenletrendszer, hogy


y=p

x=p/2, bár síkban lényegtelen így felírni, mivel sokkal egyszerűbben is lehet.

2017. márc. 30. 13:49