Ha 12 embernek 3 nap kell hogy befejezzen egy munkat akkor 16 ember hany nap alatt fejezne be?

Kerlek magyarazzatok el nem tudom :(
2017. márc. 28. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A munka legyen x!

Egy ember munkája x/12

Ez 3 nap. X/12=3

X=3*12=36

36 nap alatt végezne 1 ember.

16 embernek 16-od idő kell. 36/16 nap. 2,25 nap. Ez 54 óra.

2017. márc. 28. 17:16
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj koszi csak lehyagtam teljesen a feladat veget xd a lenyeg hogy az elso napon 12 ember dologzik de utana csatlakozik 4 ember es igy 16 an dolgoznak mar szoval igy mennyi ido alatt lesznek kesz ? Bocsi ><
2017. márc. 28. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 12 ember 3 nap alatt végezné el, akkor az első nap alatt elvégezték az 1/3-át, vagyis maradt a 2/3-a.


Az első válaszoló okfejtése alapján a teljes munkát 16 ember 54 óra alatt végezné el, akkor a 2/3-nyi munkával 2/3*54=36 óra (másfél nap) alatt lenne kész.

2017. márc. 29. 06:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom:):)
2017. márc. 29. 10:13