Valaki tud segíteni? Az a kérdés matekból, hogy melyik a nagyobb lg1/10 vagy cos8π? Az első az -1, de a cos8π-re hogyan jön ki az 1?


2017. márc. 22. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt érted, miért mondjuk, hogy a koszinusz függvény 2 PÍ -re periodikus? (=cos nulla)
2017. márc. 22. 19:17
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt értem miért.
2017. márc. 22. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor mit nem értesz?

cos 0 = cos (2 pí) = cos (4 pí)=cos (8 pí)=1

2017. márc. 22. 21:06
 4/7 tatyesz ***** válasza:
Számológépet átállítod radiánba. Beütöd, hogy cos(8*π)= és a számológép kiadja, hogy 1.
2017. márc. 23. 09:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem hogyan jön ki :)
2017. márc. 23. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
lg1/10 nem 1, hanem 0, mivel lg1=0.
2017. márc. 26. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy te lg(1/10)-re gondoltál. Ebben az esetben zárójelbe kell tenni.
2017. márc. 26. 09:18