2017. márc. 22. 18:27
1/7 anonim válasza:
Azt érted, miért mondjuk, hogy a koszinusz függvény 2 PÍ -re periodikus? (=cos nulla)
2/7 A kérdező kommentje:
Azt értem miért.
2017. márc. 22. 20:14
3/7 anonim válasza:
Akkor mit nem értesz?
cos 0 = cos (2 pí) = cos (4 pí)=cos (8 pí)=1
4/7 tatyesz válasza:
Számológépet átállítod radiánba. Beütöd, hogy cos(8*π)= és a számológép kiadja, hogy 1.
5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem hogyan jön ki :)
2017. márc. 23. 15:01
6/7 anonim válasza:
lg1/10 nem 1, hanem 0, mivel lg1=0.
7/7 anonim válasza:
Jaa, hogy te lg(1/10)-re gondoltál. Ebben az esetben zárójelbe kell tenni.