Hogyan kell a kör területét kiszmolni?


A feladat: Mekkora egy 3 cm-es félkör, negyedkör, hatodkör területe?

Sos ! Kérlek titeket normális válaszokat adjatok!



2017. márc. 21. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pí*r² a területe a körnek, vagyis a te körödnek a területe Pí*3²=9pí, félkörnél 2-vel, negyednél 4-el, hatodnál 6-al oszd el.



Ebbe nem tudom mi nem megy, remélem segítettem :).

2017. márc. 21. 14:33
 2/3 anonim ***** válasza:

1)

Ha a félkör 3 cm-es, akkor a teljes kör (2*3=) 6 cm-es.

kerület k = 2 * r * π → r = k / (2 * π)

r = 6 / ( 2 * 3,14) = 6 / 6,28 ≈ 0,9554 cm

terület t = r² * π = 0,9554² * 3,14 ≈ 2,866 cm²


2)

Ha a negyedkör 3 cm-es, akkor a teljes kör (4*3=) 12 cm-es.

kerület k = 2 * r * π → r = k / (2 * π)

r = 12 / ( 2 * 3,14) = 12 / 6,28 ≈ 1,91 cm

terület t = r² * π = 1,91² * 3,14 ≈ 11,455 cm²


3)

Ha a hatodkör 3 cm-es, akkor a teljes kör (6*3=) 18 cm-es.

kerület k = 2 * r * π → r = k / (2 * π)

r = 18 / ( 2 * 3,14) = 18 / 6,28 ≈ 2,866 cm

terület t = r² * π = 2,866² * 3,14 ≈ 25,79 cm²

2017. márc. 21. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező: ha szépen megkérnélek leírnád hogy hány éves vagy, és hogy hogyan jutottál el a kérdés feltevéséig?

Fontos lenne, egy statisztikát szeretnék készíteni, amihez sok infó kell :)

2017. márc. 21. 15:38