Hogy kell megoldani, ezt az egyenletet? Jól gondolom, hogy így kell?


-3x/5 + 7/4 = x/2 - 1/3



Én úgy gondolom,hogy közös nevezőre kell hozni,ami 60.Tehát,ha közös nevezőre hozom így néz ki:

-36x/60 + 105/60 = 30x/60 - 20/60

Eddig jó?Ha jó,akkor hogyan tovább,beszorzom 60-nal,hogy ne legyen tört és úgy kiszámolom,mint egy sima egyenlet?Vagy hogy kell?


2010. máj. 11. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
jól gondolod =) 19L
2010. máj. 11. 17:05
 2/5 anonim ***** válasza:
2010. máj. 11. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy egy egyszerűbb megoldás:

Nem is írogatod le a közös nevezőre hozást hanem fejben megkeresed mennyi az, és rögtön beszorzol vele:

-3x/5 + 7/4 = x/2 - 1/3 /mindkét oldalt szorozzuk 60-nal


-36x + 105 = 30x - 20


185 = 66x

x = 185/66

2010. máj. 11. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó nem tudom mit számolt, de rossz. 125/66 a helyes megoldás.
2010. máj. 12. 10:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja igen valóban. Mert 105 + 20 az nem 185. Nem is tudom hogy sikerülhetett, elnézést
2010. máj. 12. 15:34