Na szval holnap megyek suliba hianyoztam kb 2 honapot..az nem fontos miert nagyon elmaradtam a matekkal..egyenletekkel..

Van par amit nem ertek...pl ezeket h kell kiszamolni???

3a+2b-a+4b-6a-3b+2a+13b

Ha: a=1 b=2


2017. márc. 15. 21:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Ugye osszevonva: -2a+16b

Vagyis -2(a-8)

Ezt eddig tudom de hogy utanna mit kell csinalni osszevonas utan..mert oda van irva h ha: a=1 b=2

2017. márc. 15. 21:49
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsnat -2(a-8b)
2017. márc. 15. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Összevonás után behelyettesíted az 'a' helyére az 1-et, a 'b' helyére pedig a 2-t:

-2a + 16b = -2*1 + 16*2 = -2 + 32 = 30

2017. márc. 15. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:
a=1, azaz az összevont alakban az a betűt cseréld ki 1-esre, a b-t 2-esre
2017. márc. 15. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

a helyére 1-et, b helyére 2-t be kell helyettesíteni:

-2(1-16)=30

2017. márc. 15. 22:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom:))
2017. márc. 16. 04:46