Segítséget szeretnék kérni tőletek. Amikor megláttam egyszerűnek tűnt, de most nem akar kijönni. Lehet velem van a baj, de nekem nem jön ki. Hiányolok egy sűrűséget a második tömegszázalékhoz.2017. márc. 13. 16:41
1/7 A kérdező kommentje:
A kérdés lemaradt. Mekkora a 65%-os oldat térfogata?
2017. márc. 13. 16:43
2/7 anonim válasza:
Hát ez így elég foghíjas. 2 dolog is ismeretlen, a 65%-os oldalt térfogata, és a hígító oldalt tömegszázalék vagy a sűrűsége. Szerintem hiányzik egy adat. Vagy az nem lehet, hogy a hígító oldalt mindig ugyan az szokott lenni? (Nem vagyok tisztában ezekkel, sosem tanultam.) Mert ha például a hígító mindig víz szokott lenni, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy ezt az információt nem közlik le.
3/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy vízzel oldunk, de nekem még így se tisztul ki...
2017. márc. 13. 17:10
4/7 anonim válasza:
Akkor annak 1 g/cm³ a sűrűsége. Vagy ez a sűrűség nem az a sűrűség? Ilyen oldatoknál mást jelent?
Egyébként a 65%-os HNO3 oldat nem azt jelenti, hogy ennek 65%-a HNO3 és 35%-a víz? Mert ha igen, akkor ez alapján a vizet lehet 0%-osnak venni.
5/7 anonim válasza:
100 g HNO3 oldatban van 65 g HNO3
x g HNO3 oldatban van 0,36 g HNO3
x= (0,36*100):65=0,55 g HNO3 oldatban van.
ró (sűrűség)=m/V
1,39=0,55/V
V= 0,4 cm3
Víz: 99,6 cm3, HNO3: 0,4 cm3
Talán. :D
6/7 A kérdező kommentje:
Naaaagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D
Holnap kiderül mi a helyes.
2017. márc. 13. 22:55
7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló számítása helyes volt! :)
2017. márc. 16. 14:55