2017. márc. 12. 11:02
1/3 A kérdező kommentje:
Bocs. Nem 2-szeres, hanem 7-szeres nagyítású
2017. márc. 12. 12:34
2/3 Arp Du válasza:
N=7, t=20, f=?
N= k/20
k= 7*20= 140
1/f= 1/t +1/k = 1/20cm +1/140cm =0,05714
f= 17,5 cm
t=50, N=?
1/f= 1/t +1/k
1/17,5= 1/50 +1/k
k=26,93
N= 26,93/50= 0,54
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. márc. 13. 08:22