A nagyító lencsét 20cm-re tartva a tárgytól 2-szeres nagyítású egyenes állású képet látunk. Mennyi a lencse fókusztávolsága? Mekkora a nagyítás, ha a tárgytávolság 50 cm?

2017. márc. 12. 11:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs. Nem 2-szeres, hanem 7-szeres nagyítású
2017. márc. 12. 12:34
 2/3 Arp Du ***** válasza:

N=7, t=20, f=?

N= k/20

k= 7*20= 140

1/f= 1/t +1/k = 1/20cm +1/140cm =0,05714

f= 17,5 cm


t=50, N=?

1/f= 1/t +1/k

1/17,5= 1/50 +1/k

k=26,93

N= 26,93/50= 0,54

2017. márc. 12. 21:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. márc. 13. 08:22