2x+6y=-5 egyenest kell árbrázolnom, ez a házi feladat de fogalmam sincs hogy oldjam meg... A válaszokat előre is köszönöm! :)2017. jan. 15. 11:48
1/1 anonim válasza:
Beírod az egyenletbe az x helyére a nullát: 2*0+6y=-5 amiből y=-5/6 tehát az y tengelyt a (0;-5/6) pontban metszi.
Beírod az egyenletbe az y helyére a nullát: 2*x+6*0=-5
amiből x=-5/2 tehát az x tengelyt a (-5/2;0) pontban metszi. Mindkét pontot ábrázolod a koordináta-rendszerben és összekötöd máris ábrázoltad az egyenest.
Rendezed az egyenletet yra. 6y=-2*x-5 amiből
y=-2/6 * x -5/6= -1/3 * x -5/6
Az x előtt lévő szám az egyenes meredeksége. m=-1/3