Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? (muveletek betukkel jelolt valos szamokkal)


1.Vondd ossze az egynevu tagokat a kovetkezo algebrai osszegekben!

x-6x-2x

4a(2 a negyzeten)-2a(2 a negyzeten)+a(4 a negyzeten)

x(3 a negyzeten)+7x(2 a negyzeten)-2x-4x(2 a negyzeten)+x

0,8x(2 a negyzeten)y+x(2 a negyzeten)-3x(2 a negyzeten)y-2x(2 a negyzeten)



2017. márc. 8. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Gondold, hogy az „x”, például, alma.

1 alma – 6 alma – 2 alma, az -7 alma. (Tartozol nekem 7 almával.)

1*x - 6*x - 2*x = -7*x


Hasonlóan:

4*a² - 2*a² + 1*a² = 3*a² ← 4-2=2 +1 = 3


1*x² + 7*x² - 2*x – 4*x² + 1*x =

(1*x² + 7*x² - 4*x²) + (-2*x + 1*x) =

(4*x²) + (-1*x) =

4*x² - x


0,8*x²*y + 1*x² - 3*x²*y – 2*x² =

(0,8*x²*y - 3*x²*y) + (1*x² - 2*x²) =

(-2,2*y*x²) + (-1*x²) =

-2,2*y*x² - x²

2017. márc. 8. 11:49
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánatot kérek, az utolsó sor lemaradt:

(-2,2*y – 1) * x²

Speciális jelet használtam, a GYK-nak nem tetszhetett, elnyelte a sort.

2017. márc. 8. 11:55