22x-6*2x+8=0(az első szám a kettő a 2x-diken )2017. márc. 4. 22:59
1/5 anonim válasza:
Logaritmus segítségével lehet megoldani.
A kettőakétikszediken-t így írjuk: 2^(2x)
2/5 A kérdező kommentje:
És 6 szor a 2 x-diken
2017. márc. 4. 23:11
3/5 A kérdező kommentje:
Értem de tovabb mi lesz vele ?
2017. márc. 4. 23:14
4/5 tatyesz válasza:
Ez egy egyenlet, nem képlet.
2^(2x)-6*2^x+8=0
Vezzessünk be új ismeretlent: 2^x=y, így 2^(2x)=y^2
Amit kapunk:
y^2-6y+8=0
Ez egy másodfokú egyenlet, amit y-ra meg kell tudnod oldani.
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon széépen köszönöm
2017. márc. 5. 12:02