Hogy kell megoldani az alábbi képletet?

22x-6*2x+8=0(az első szám a kettő a 2x-diken )

2017. márc. 4. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Logaritmus segítségével lehet megoldani.

A kettőakétikszediken-t így írjuk: 2^(2x)

2017. márc. 4. 23:10
 2/5 A kérdező kommentje:
És 6 szor a 2 x-diken
2017. márc. 4. 23:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem de tovabb mi lesz vele ?
2017. márc. 4. 23:14
 4/5 tatyesz ***** válasza:

Ez egy egyenlet, nem képlet.


2^(2x)-6*2^x+8=0


Vezzessünk be új ismeretlent: 2^x=y, így 2^(2x)=y^2

Amit kapunk:

y^2-6y+8=0


Ez egy másodfokú egyenlet, amit y-ra meg kell tudnod oldani.

2017. márc. 5. 10:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon széépen köszönöm
2017. márc. 5. 12:02