Meg tudná valaki oldani?2017. febr. 28. 17:51
1/2 bongolo válasza:
R a belső ellenállása.
Feszültség méréshatár:
Ha csak R van, akkor U a műszer méréshatára
Ha R+27 van, akkor n·U
A műszeren eső feszültség: (n·U)·R/(R+27) = U
n·R = R+27
R·(n-1) = 27
Áramerősség méréshatár:
Ha csak R van, akkor a műszer méréshatára I
Ha párhuzamosan van kapcsolva 3 Ω-os sönt is, akkor n·I
Ebből I áram megy a műszer felé, (n-1)·I a sönt felé:
R·I = 3·(n-1)·I
R = 3(n-1)
Tehát ezt a két egyenletből álló egyenletrendszert kell megoldani.
A másodikból n-1 = R/3
Azt beírjuk az elsőbe:
R·(R/3) = 27
R² = 81
R = 9 Ω
n-1 = R/3
n-1 = 3
n = 4
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Eddig nagyon sokat segítettél nekem. :)
2017. márc. 1. 08:16