Sos elektromos teljesítmény és elektromos munka?


Sajnos a tanárom nagyon nehezen magyarázza el amit még sem értek,szóval segítséget szeretnék kérni.Ez a feladat:2hetes nyaralás alatt égve maradt a villany, amely teljesítménye 80W.Mennyibe kerül ha 1kWh=30Ft

Egy 3,5V-os izzó ellenállása 15 Ohm.Mekkora a teljesítménye és ennyi energiát fogyaszt 2 perc alatt.?(joule)

Meg maga az egész anyag homályos.😭😦😧😩😨



2017. jan. 16. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. jan. 16. 20:37
 2/2 anonim ***** válasza:

P = U*I (teljesítmény = fesz*áram)

Ennyit kell tudni, meg mértékegységeket átváltani.


Illetve a második feladathoz kell még két képlet:

R = U/I (ellenállás = fesz/áram) -> P = U^2/R

E = P*t (energia = teljesítmény*idő)

2017. jan. 16. 21:22