Ezt a házit kaptam ma, és nem értem, hogyan is kéne kiszámítani :(
A megoldást magyarázattal előre is nagyon köszönöm ^^
2017. febr. 27. 22:50
1/1 anonim válasza:
C = Q / U │← *U
C * U = Q
↓
Mértékegységek:
C → Farad [F] (kapacitás)
Q → Coulomb [C] (töltés)
U → Volt [V] (feszültség)
µ jelentése: milliomod. Azaz 1 / (10^6) = 10^(-6)
80 µF = 80 * 10^(-6) F = 8 * 10^(-5) F
200 V = 2 * 10^2 V
Mivel Q = C * U
Q = 8 * 10^(-5) * 2 * 10^2 = 16 * 10^(-3) C(oulomb)
milli jelentése: ezred. Azaz 1 / 10^3 = 10^(-3)
16 * 10^(-3) C = 16 mC (milliCoulomb)