Mekkora töltésmennyiség tárolására alkalmas a kondenzátor, ha a kapacitása 80 mikrofarad és 200 volt feszültségre kapcsoljuk?


Ezt a házit kaptam ma, és nem értem, hogyan is kéne kiszámítani :(

A megoldást magyarázattal előre is nagyon köszönöm ^^


2017. febr. 27. 22:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

C = Q / U │← *U

C * U = Q

Mértékegységek:

C → Farad [F] (kapacitás)

Q → Coulomb [C] (töltés)

U → Volt [V] (feszültség)


µ jelentése: milliomod. Azaz 1 / (10^6) = 10^(-6)

80 µF = 80 * 10^(-6) F = 8 * 10^(-5) F


200 V = 2 * 10^2 V


Mivel Q = C * U

Q = 8 * 10^(-5) * 2 * 10^2 = 16 * 10^(-3) C(oulomb)


milli jelentése: ezred. Azaz 1 / 10^3 = 10^(-3)

16 * 10^(-3) C = 16 mC (milliCoulomb)

2017. febr. 28. 08:16