Adott 3.00 n/n%-os KBr oldat, aminek sűrűsége 1.288g/cm^3
Ki kellene számolni a tömegszázalékot, tömegkoncentrációt. Köszi a segítséget.
2017. febr. 26. 13:38
1/2 anonim válasza:
3 n/n% az azt jelenti hogy
n/n%=((n mol oldott anyag) / (n mol oldott anyag + n mol oldószer))*100
tehát
3 mol KBr van az oldatban 100 mol oldatra vonatkoztatva, tehát a többi 97 mol a víz.
3 mol KBr az 3 mol*119 g/mol = 357 g
97 mol H2O az 97 mol*18 g/mol = 1746 g
Összesen 2103 g az oldat
Tömegszázalék:
m/m%=KBr tömege / oldat tömege * 100 = (357 / 2103) *100 = 16,98
Az oldat térfogata: V=m/ró = 2103 g / 1,288g/cm^3 = 1,63 liter
Tömegkoncentráció 357 g/ 1,63 l = 219 g/l
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. febr. 26. 20:49