Részletes leírást kell készíteni, azonban nem használhatok convertáló programot. Mellé még meg van adva a higany moláris tömege.

2017. febr. 23. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

csak bátran a netet:

[link]

2017. febr. 23. 15:12
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1 torr az kb 1 Hgmm (higanymilliméter), ami megfelel 1 mm higanyoszlop hidrosztatikai nyomásával. A higany moláris tömege ha jól emlékszem 200g.

1 Pa = 1 N/m^2


1 mm magas, 1 m^2 területű higanyoszlop nyomása:

p = F/A = m*g/A = ró*V*g/A = 13.5*9.81/1 = 132.4 Pa

Vagyis 1 torr az 1 Hgmm, ami tehát 132.4 Pa

24 torr ennek a 24-szerese.


De mivel csak emlékezetből csináltam, így valószínűleg pontosabban kiszámolhatod, ha pontosabb számokkal dolgozol.

2017. febr. 23. 15:44