tangens, cotngens használata derékszögű háromszögben.2017. febr. 19. 16:35
1/2 anonim válasza:
Az emlékoszlop magasságát jelöljük x-xel.
21fok18perc=21.3fok
Az emelkedő magassága: sin21.3fok×80m=29.1m
Az oszlop teteje: 21.3+3.7=25 fokos hajlásszöggel látszik.
Az út hossza légvonalban: gyökvonás(80^2-29.1^2)=74.5197m
Tehát: x+29.1=tg25fok×74.5197
×=tg25fok×74.5197-29.1=5.65m