Oli7 kérdése:

80m hosszú lejtős út felső végén lévő emlékoszlopot3,7fok-os szög alatt látunk az út elejéről. A lejtő hajlásszöge 21fok18perc. Milyen magas az emlékoszlop?

tangens, cotngens használata derékszögű háromszögben.

2017. febr. 19. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Az emlékoszlop magasságát jelöljük x-xel.

21fok18perc=21.3fok

Az emelkedő magassága: sin21.3fok×80m=29.1m

Az oszlop teteje: 21.3+3.7=25 fokos hajlásszöggel látszik.

Az út hossza légvonalban: gyökvonás(80^2-29.1^2)=74.5197m


Tehát: x+29.1=tg25fok×74.5197

×=tg25fok×74.5197-29.1=5.65m

2017. febr. 19. 18:06
 2/2 anonim válasza:
Nem tom
2017. ápr. 2. 12:24