124. Hány g MgSO4·7 H2O válik ki 350 g 80 °C-os oldatból, ha 20 °C-ra hűtjük? 80 °C-on az oldat 40 tömegszázalékos, 20 °C-on 10 g magnézium-szulfát oldódik 100 g vízben.


2017. febr. 19. 12:10
 1/1 Arp Du ***** válasza:

80fokon 350*0,40= 140 g MgSO4


20fokon kiválik x g MgSO4·7 H2O (ebben MgSO4: 120,4g/mol /246,4g/mol= 0,49 ->49 tömeg%)

marad 350-x g oldat (ebben MgSO4 10tömeg% )


MgSO4: 140 g= kivált MgSO4 + oldatban maradt MgSO4

140 g= x*0,49 + (350-x)*0,10

140= x*0,39 +35

x=269 g

2017. febr. 19. 20:17