2017. febr. 19. 12:10
1/1 Arp Du válasza:
80fokon 350*0,40= 140 g MgSO4
20fokon kiválik x g MgSO4·7 H2O (ebben MgSO4: 120,4g/mol /246,4g/mol= 0,49 ->49 tömeg%)
marad 350-x g oldat (ebben MgSO4 10tömeg% )
MgSO4: 140 g= kivált MgSO4 + oldatban maradt MgSO4
140 g= x*0,49 + (350-x)*0,10
140= x*0,39 +35
x=269 g