Sajna nem vagyok egy kémiai lángész, épp ezért fordulok hozzátok. Előre is köszönöm!

46 g nátrium anyagmennyisége hány mól?

6 g szén hány darab atomot tartalmaz?

2 mol kénatom tömege hány gramm?



2017. febr. 13. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, egyetlen egy képlet ismerete szükséges: n=m/M. Itt n az anyagmennyiség (mol), m a tömeg (gramm) és M az atomtömeg vagy moláris tömeg (g/mol). A nagy M leolvasható a periódusos rendszerből, például a nátriumnak 23, így az első kérdésre a válasz: n=46/23=2 mol. Azt kell még tudni hogy egy mol az 6*10^23 db részecskét tartalmaz, tehát 2 mol Na az kétszer ennyi Na atomot jelent. A második kérdés példáján ugyanez: n=6/12=0,5 mol, vagyis 0,5*6*10^23 db részecske van benne, azaz gyakorlatilag 3*10^23 db. A harmadikat is ugyanúgy kell, de itt most az m az ismeretlen, így a képletünk 2=m/32, ezt kiszámítva m=64 gramm.
2017. febr. 13. 17:52