Határozd meg a trapéz c alapjának hosszúságát, ha T: 39 cm*2

(felül van a kettes) a:8 cm m:6 cm



2017. febr. 12. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a az a c-vel párhuzamos oldal hossza lenne, az m pedig a magasság?

Mert akkor egyszerűen megnézed a trapéz területének képletét: T=((a+c)/2)*m

39=((8+c)/2)*6

39/6=(8+c)/2

39/3=8+c

39/3-8=c (=5 cm)


De javaslom, mielőtt kiírsz egy kérdést, nézd át a könyvet/füzetet, mert ha magadtól jössz rá, sokkal jobban megmarad, mintha itt leírogatjuk neked. Ez egyszerű behelyettesítés így. :)

2017. febr. 12. 15:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és tudom, ritkán is szoktam kiírni kérdést, de ennek a taktikáját nem értettem. :)
2017. febr. 12. 16:03