Határozd meg a trapéz c alapjának hosszúságát, ha T: 39 cm*2
(felül van a kettes) a:8 cm m:6 cm
2017. febr. 12. 14:21
1/2 anonim válasza:
Az a az a c-vel párhuzamos oldal hossza lenne, az m pedig a magasság?
Mert akkor egyszerűen megnézed a trapéz területének képletét: T=((a+c)/2)*m
39=((8+c)/2)*6
39/6=(8+c)/2
39/3=8+c
39/3-8=c (=5 cm)
De javaslom, mielőtt kiírsz egy kérdést, nézd át a könyvet/füzetet, mert ha magadtól jössz rá, sokkal jobban megmarad, mintha itt leírogatjuk neked. Ez egyszerű behelyettesítés így. :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és tudom, ritkán is szoktam kiírni kérdést, de ennek a taktikáját nem értettem. :)
2017. febr. 12. 16:03