2017. febr. 11. 20:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük az a számot, ami 0, 99999..., azaz végtelen 9-es van a , után! Mennyit kell ehhez hozzáadni, hogy egy legyen? Ha végtelen 9-es van, akkor ez azt jelenti, hogy 0-t. Vagyis

0, 99999... + 0 = 0, 9999... = 1.

Ha véges számú kilences lenne, akkor ahhoz, hogy egyet kapjunk egy egyel több számjegyből álló számot kellene hozzaadni. A mértani sor összeges bizonyítás is szép.

2017. febr. 12. 00:08
 12/19 A kérdező kommentje:
Akkor 0,999...+0.999... az 2 és nem 1,888... ? :S
2017. febr. 12. 10:30
 13/19 anonim ***** válasza:
23%
hát hogy lenne?? alapból sem megy az összeadás?? mennyi a 99+99? hát nem 188.
2017. febr. 12. 10:42
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Igaz


És igen, 0,999999999... + 0,999999999... = 2

2017. febr. 12. 11:30
 15/19 anonim válasza:
42%

Ha a valós számtesten belül gondolkodunk, akkor az egyenlőség igazságértéke igaz.


Az egyenlőségnek többféle bizonyítása ismert, algebrai, de lehet bizonyítani Cauchy sorozatokkal is, csak hogy párat említsek.


Az általános iskolás bizonyítás -aminek felfogásához nem kellenek mélyebb matematikai ismeretek- nagyjából így néz ki:


3,9999999. = 4 => 0,9999999... = 1 // <-ezt fogjuk bizonyítani



(1/3) = 0,3333333...

(2/3) = 0,6666666...

(3/3) = 0,9999999...

1 = 0,9999999...

2017. febr. 12. 11:39
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

még egy egyszerű bizonyítás:

x = 3.99999...

10x = 39.99999

9x = 36

x = 4

2017. febr. 12. 15:12
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
De ha 3.9999...(végtelen) akkor az miért lenne 4? Az nem 4 hanem 3.9999.... Kerekítve 4,igen. Amikor egy egyenletet oldani meg és kijon a 3.9999 akkor valóban oda szoktuk írni hogy x~4, de amúgy a 3.999 egy irracionális szám. A négy pedig nem. Nem ugyanaz a kettő. Szerintem ez így logikus.
2017. febr. 27. 00:35
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy minden tisztességes egyetemen is elmondják ezt egy kezdő matek kurzuson! :D
2018. szept. 28. 08:41
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

"3.999 egy irracionális szám"


Melyik fajta matematikában? Mert amit én ismerek, abban a végtelen szakaszos tizedestörtek RACIONÁLIS számok. A 4 is racionális.


Egyébként meg, mint azt fentebb is belátták, 3.99999999 valóban 4. Az egyik legegyszerűbb bizonyítás rá, amit a 16-os válaszoló írt, de emellett még számtalan bizonyítás létezik rá, én már láttam olyat, ami mértani sorokkal bizonyítja ugyanezt.

2018. szept. 28. 10:48
1 2