Próbáltam interneten utána olvasni, kicsit nem nagyon találtam egyszerű, érthető, példán elmagyarázó összefoglalást, ha valaki megértetné velem megköszönném.2017. febr. 11. 09:51
2/2 Tom Benko válasza:
Polinom helyettesítési értékét lehet vele kiszámolni. Például Számítsuk ki a 3x^5+5x^4-6x^3-11x^2+5x-4 értékét az x=2 helyen!
((((2+5)*2-6)*2-11)*2+5)*2-4=(((14-6)*2-11)*2+5)*2-4=((16-11)*2+5)*2-4=(10+5)*2-4=30-4=26