Horner-elrendezés? Mi is ez, hogyan működik?

Próbáltam interneten utána olvasni, kicsit nem nagyon találtam egyszerű, érthető, példán elmagyarázó összefoglalást, ha valaki megértetné velem megköszönném.
2017. febr. 11. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
?
2017. febr. 17. 10:13
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Polinom helyettesítési értékét lehet vele kiszámolni. Például Számítsuk ki a 3x^5+5x^4-6x^3-11x^2+5x-4 értékét az x=2 helyen!

((((2+5)*2-6)*2-11)*2+5)*2-4=(((14-6)*2-11)*2+5)*2-4=((16-11)*2+5)*2-4=(10+5)*2-4=30-4=26

2019. dec. 9. 11:45