Egyenletet nem tudom levezetni.
6 - (6x-4)/5 = (2x+2-5x)/3 Törtvonal van a zárójeles alatt csak nem tudtam másképp gépelni. Az egyenletben nincs zárójel csak így jeleztem.
2017. febr. 6. 18:36
11/20 A kérdező kommentje:
jól írtam le az elején az egyenletet így van a könyvben is
2017. febr. 6. 19:09
12/20 A kérdező kommentje:
levezetnéd végig?
2017. febr. 6. 19:10
13/20 anonim válasza:
Egyenletet rendezni tudsz nem?
X-eket az egyik oldalra számokat a másikra.
A szorzást is megoldottuk:)
Az x jobb ha pozitív:)
14/20 A kérdező kommentje:
nekem akkor sem jön ki nem tudom miért? ezért kértem írd le hogy jött ki neked ha tudod
2017. febr. 6. 19:15
15/20 anonim válasza:
92=3x ettől másabb nem jött ki.
Itt x nem lehet egyenlő 4-el... legalább 30-az x, de inkább 30 + 2/3
16/20 A kérdező kommentje:
akkor csak azt áruld el mert én már egyre hülyébbnek érzem magam, hogy jött ki neked a 92
2017. febr. 6. 19:20
17/20 anonim válasza:
Értékileg majdnem helyes 449,88=449,9 kérdezd meg a matektanárod:)
18/20 anonim válasza:
Úgy jö9tt ki neki a 92, hogy az elején lévő 6-ost beleépítette a törtbe, ott az 30 lett, majd közös nevezőre hozta, első oldalt 3-al szorozta, a másik oldalt 5-el, így 90-18x+12=10x+10-25 lett.
19/20 anonim válasza:
Rosszul írtad ki a feladatot. Ne szívasd a gyakori népét!
6-(6x-4)/5 = 2x+(2-5x)/3 beszorzol 15-tel
90-18x+12 = 30x+10-25x összevonás
102-18x = 5x+10 /+18x-10
92 = 23x /:23
x=4
Ellenőrzést Rád bízom.
20/20 anonim válasza:
mindegy az érték közel helyes amit megadtam:)
De az hogy a kérdés is rossz... vicces