Matekból kérhetnék segítséget?


Egyenletet nem tudom levezetni.

6 - (6x-4)/5 = (2x+2-5x)/3 Törtvonal van a zárójeles alatt csak nem tudtam másképp gépelni. Az egyenletben nincs zárójel csak így jeleztem.


2017. febr. 6. 18:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
jól írtam le az elején az egyenletet így van a könyvben is
2017. febr. 6. 19:09
 12/20 A kérdező kommentje:
levezetnéd végig?
2017. febr. 6. 19:10
 13/20 anonim ***** válasza:

Egyenletet rendezni tudsz nem?

X-eket az egyik oldalra számokat a másikra.

A szorzást is megoldottuk:)


Az x jobb ha pozitív:)

2017. febr. 6. 19:14
 14/20 A kérdező kommentje:
nekem akkor sem jön ki nem tudom miért? ezért kértem írd le hogy jött ki neked ha tudod
2017. febr. 6. 19:15
 15/20 anonim ***** válasza:

92=3x ettől másabb nem jött ki.

Itt x nem lehet egyenlő 4-el... legalább 30-az x, de inkább 30 + 2/3

2017. febr. 6. 19:16
 16/20 A kérdező kommentje:
akkor csak azt áruld el mert én már egyre hülyébbnek érzem magam, hogy jött ki neked a 92
2017. febr. 6. 19:20
 17/20 anonim ***** válasza:
Értékileg majdnem helyes 449,88=449,9 kérdezd meg a matektanárod:)
2017. febr. 6. 19:27
 18/20 anonim ***** válasza:
Úgy jö9tt ki neki a 92, hogy az elején lévő 6-ost beleépítette a törtbe, ott az 30 lett, majd közös nevezőre hozta, első oldalt 3-al szorozta, a másik oldalt 5-el, így 90-18x+12=10x+10-25 lett.
2017. febr. 6. 21:00
 19/20 anonim ***** válasza:

Rosszul írtad ki a feladatot. Ne szívasd a gyakori népét!


6-(6x-4)/5 = 2x+(2-5x)/3 beszorzol 15-tel

90-18x+12 = 30x+10-25x összevonás

102-18x = 5x+10 /+18x-10

92 = 23x /:23

x=4

Ellenőrzést Rád bízom.

2017. febr. 6. 21:34
 20/20 anonim ***** válasza:

mindegy az érték közel helyes amit megadtam:)


De az hogy a kérdés is rossz... vicces

2017. febr. 6. 23:16
1 2