Emelt szintű bigi és kémia. Segítene valaki?
Sziasztok,
Mindent tudni akrok ezekről a vizsgákról, kérem a hozzá értőket, hogy segítsenek ebben.
Milyen módszerrel tanuljak? Hogy dolgozzam ki őket? És mire kell a legtöbbet figyelnem? Csekély az idő tanulásra, összesen 6 hónap áll rendelkezésemre, valami jó tanács? Könveket szereztem már mozaikost és Villányit.
Ui: csak hozzá értő emberkék írjanak.
Hogy neked milyen módszer válik be, azt mi nem tudatjuk.
Én a számolásokat már szeptemberben elkezdtem, az elméletet "csak" januárban.
Általánosságban annyit tudok mondani, hogy hagyj időt az ismétlésre is! Én csináltam egy ütemtervet, amiben hagytam üres napokat minden héten, amikor vagy pihentem vagy bepótoltam az esetleges elmaradásomat. A vizsga előtti utolsó hónapban már csak ismételtem.
Én vizuális típus vagyok, én csak kihúztam a kulcsszavakat kiemelővel és annyi, nem dolgoztam ki írásban egyetlen témakört sem.
A képletek, felsorolások memorizálásához letörölhető táblát használtam, arra írtam / rajzoltam a dolgokat (pl egyenleteket, képleteket újra meg újra.)
Azon kívül nekem különféle versenyekről elég nagy "vizsgarutinom" volt, ezért én nem oldottam végig a régi érettségi példákat, csak megnéztem 2-3 feladatsort, hogy lássam, kb. milyen feladattípusokra számíthatok, de 100 emberből 99 azt mondja neked, hogy ez a legfontosabb (és van is benne igazság, bár én abból kiindulva hogy UGYANAZOK a feladatok már úgysem lesznek, én időpocsékolásnak éreztem). Viszont ha hajlamos vagy elúszni az idővel (ami nálam sosem volt probléma), akkor csinálj meg pár teljes feladatsort úgy is, hogy méred az időt!
(Amúgy hogy számolod azt a 6 hónapot? Mert május közepéig már csak bő három hónap van, szeptember közepéig viszont több, mint 7.)
A legfontosabb tudnivaló; ha teljesen a nulláról indulsz, és nincs őrületesen sok időd, szerencséd és felfogóképességed, érdemes csak az egyiket letenni, vagy mindegyiket legalább a következő vagy a jövő évi vizsgaidőszakra halasztani. (megtévesztő, hogy gyógyszerészetre be lehet jutni alacsonyabb pontokkal is, mert ha nincsenek meg a nagyon stabil alapok, hamar ki fogsz esni)
Csináld meg az előző évi feladatsorokat és az összes gyakorló feladatot a könyvekben, tanulj úgy, ahogy neked jólesik, minden hétre tűzz ki egy célt, hogy ennyit megcsinálsz, egy-két napot hagyj ki pihenésre vagy lazább tanulásra. A legjobban arra figyelj, hogy mindent érts és el tudj mondani a saját szavaiddal.
A 6 hónap alatt,2 nyári és 2téli szünetet értek, mert csak ekkor van időm rá
1.válaszoló: máskor ne szánd a drága időd arra, hogy másokat piszkálj. Az elég baj, hogy te csak a wc-n akarsz.
Ennyivel előbb felesleges kifejezetten az érettségire tanulni, főleg így, hogy csak a szünetekben akarsz foglalkozni vele, iskola mellett nem.
- Egy-egy félév alatt a lexikális anyag nagy részét elfelejted.
- Pihenni is kell valamikor (ezt főleg a téli szünetre értem.), különben kikészíted magad.
Szóval én azt tanácsolom, hogy a lexikális anyagnak igazán csak az utolsó év januárjában veselkedj neki! Addig:
- biológiából: olvasd át egyszer (a nehezebb részeket akár többször) a követelményrendszer alapján a vonatkozó részeket (húzd alá a lényeget vagy valami) - de még nem kell memorizálnod, elég, ha érted.
- kémiából: vedd elő az Ötösöm lesz... példatárat és számolj, számolj, számolj! (Ezzel úgyis rengeteg időd el fog menni.) A követelményrendszer alapján meg ugyanúgy nézd át az anyagot, mint biológiából.
De TANULNI ráérsz később is, akkor viszont muszáj lesz a suli MELLETT tanulni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!