Petike 6 oszt kérdése:

Tudnátok nekem segíteni? Szeretném, ha segitenétek legalább egy feladatban a, ,3/2-nek az 5/6-szorosa b, ,5/6. nak a 3/2-e köszi elöre is


2017. febr. 1. 19:49
 1/3 anonim válasza:

a, 3/2×5/6=1,25

b, 5/6×3/2=1,25

2017. febr. 1. 20:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1.)

3/2 egyhatoda: 3/2 : 6 = 3/12

Az öthatoda ennek ötszöröse: 3/12 * 5 = 15/12

Mivel a számláló és a nevező is osztható 3-mal, így lehet egyszerűsíteni: 5/4; vagy másképp: egy egész és egy negyed.


2.)

5/6 egykettede: 5/6 : 2 = 5/12

A háromketted ennek háromszorosa: 5/12 * 3 = 15/12

Innen ugyanaz, mint az első.

2017. febr. 1. 20:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitséget:-)
2017. febr. 3. 17:17