2017. febr. 1. 19:49
2/3 anonim válasza:
1.)
3/2 egyhatoda: 3/2 : 6 = 3/12
Az öthatoda ennek ötszöröse: 3/12 * 5 = 15/12
Mivel a számláló és a nevező is osztható 3-mal, így lehet egyszerűsíteni: 5/4; vagy másképp: egy egész és egy negyed.
2.)
5/6 egykettede: 5/6 : 2 = 5/12
A háromketted ennek háromszorosa: 5/12 * 3 = 15/12
Innen ugyanaz, mint az első.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitséget:-)
2017. febr. 3. 17:17