n=6, Σx=27.3, Σx2=129.052017. jan. 29. 22:37
1/5 A kérdező kommentje:
megvan, a négyzetösszeget osztani kell az elemszámmal és abból kivonni az átlag négyzetét
2017. jan. 29. 22:58
2/5 anonim válasza:
ennyiből még sehogy
venned kell az átlag és az egyes értékek különbségét, majd ezeket négyzetre emelni, összeadni, és végül elosztani n-1-gyel, ezután az egészből pedig gyököt kell vonnod
3/5 anonim válasza:
csak az átlag kell még hozzá
GYÖK((Σ(Xn)^2-2AΣXn+nA)/n)
A: az átlag
4/5 anonim válasza:
bocs jav
csak az átlag kell még hozzá
GYÖK((Σ(Xn)^2-2AΣXn+nA^2)/n)
A: az átlag
5/5 tatyesz válasza:
σ=√(Σx²/n - (Σx/n)²)
σ=√(129,05/6 - (27,3/6)²) = √(21,5083-4,55²) = √(21,5083-20,7025) = √0,8058 = 0,8977