Hogy számoljuk ki a szórást, ha meg van adva az elemek összege és négyzetösszege?

n=6, Σx=27.3, Σx2=129.05

2017. jan. 29. 22:37
 1/5 A kérdező kommentje:
megvan, a négyzetösszeget osztani kell az elemszámmal és abból kivonni az átlag négyzetét
2017. jan. 29. 22:58
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

ennyiből még sehogy

venned kell az átlag és az egyes értékek különbségét, majd ezeket négyzetre emelni, összeadni, és végül elosztani n-1-gyel, ezután az egészből pedig gyököt kell vonnod

2017. jan. 30. 03:08
 3/5 anonim ***** válasza:

csak az átlag kell még hozzá


GYÖK((Σ(Xn)^2-2AΣXn+nA)/n)


A: az átlag

2017. jan. 30. 09:03
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs jav


csak az átlag kell még hozzá


GYÖK((Σ(Xn)^2-2AΣXn+nA^2)/n)


A: az átlag

2017. jan. 30. 09:55
 5/5 tatyesz ***** válasza:

σ=√(Σx²/n - (Σx/n)²)

σ=√(129,05/6 - (27,3/6)²) = √(21,5083-4,55²) = √(21,5083-20,7025) = √0,8058 = 0,8977

2017. febr. 1. 11:13