Bandi es Dezso egy 1000 m hosszu, kor alaku palyan a startvonaltol egyszerre,de ellenkezo iranyba indul futni. Bandi 6metert,dezso 6,5 metert tesz meg masodpercenkent. a) km/h-val futnak a fiuk?
b)Hany masodperc mulva talalkoznak?
Es valaki levezetne nekem legyen szives?
2017. jan. 25. 19:06
1/2 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
A) bandi: 6m/mp= 6 m/s= 6×3,6= 21,6 km/h
Dezso: 6,5 m/s= 6,5×3,6= 23,4 km/h
B) 1 mp alatt ketten egyutt megtesznek 12,5 m-t. 1000:12,5=80 vagyis 80 mp mulva talalkoznak.
2/2 anonim válasza:
6 méter/s - 6×60= 360 m/ min, 360×60= 21600 m/h = 216 km/h
6,5 m/s - 6,5×60= 390 m/min, 390×60=23400 m/h= 234 km/h