GeorginaXD kérdése:

Segitseg legyszives! Matek feladat!?


Bandi es Dezso egy 1000 m hosszu, kor alaku palyan a startvonaltol egyszerre,de ellenkezo iranyba indul futni. Bandi 6metert,dezso 6,5 metert tesz meg masodpercenkent. a) km/h-val futnak a fiuk?

b)Hany masodperc mulva talalkoznak?

Es valaki levezetne nekem legyen szives?



2017. jan. 25. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A) bandi: 6m/mp= 6 m/s= 6×3,6= 21,6 km/h

Dezso: 6,5 m/s= 6,5×3,6= 23,4 km/h

B) 1 mp alatt ketten egyutt megtesznek 12,5 m-t. 1000:12,5=80 vagyis 80 mp mulva talalkoznak.

2017. jan. 25. 19:18
 2/2 anonim válasza:
0%

6 méter/s - 6×60= 360 m/ min, 360×60= 21600 m/h = 216 km/h


6,5 m/s - 6,5×60= 390 m/min, 390×60=23400 m/h= 234 km/h

2017. jan. 25. 19:23