Hogy kell százalékot számolni?

pl.: 20-nak a 7 százaléka?

2017. jan. 20. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

20 a 100%

7 a ?


Keresztbe szorzol, maradékkal osztod. Aránypárnak hívják.


Tehát itt 7 szorozva 100 osztva 20.


7*100/20

2017. jan. 20. 10:47
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2017. jan. 20. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Így képen érthetőbb


[link]

2017. jan. 20. 10:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

20-nak a 7 százaléka nem annyi!

20 * 7/100 = 1,4


Tehát a százalékot egszerűen századrészként kell felfogni:

1% = 1/100

20% = 20/100

5678% = 5678/100

stb.


Amit #1-es ír, az arra a kérdésre a válasz, hogy "A 7 hány százaléka a 20-nak?". Teljesen más eredmény jön ki (35%).

2017. jan. 20. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:

A százalék nem más, mint század rész. Tehát osztasz 100-zal, az lesz az 1%, majd szorzol annyival, amennyi százalékot szeretnél számolni.

.

Jelen esetben 20 nak az 1%-a 0,2. Ezt kell megszorozni 7-tel, ami 1,4. Tehát 20-nak a 7 százaléka 1,4.

2017. jan. 20. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló rosszul számolt!


20-nak a hét százalékát úgy számolhatod ki, hogy a 7-et elosztod százzal, és beszorzod 20-al,


tehát 20*7/100=20*0,07=1,4


Ahogy az első válaszoló írta, úgy 35 jött ki, és 20-nak a 7 %-a nem 35.

2017. jan. 20. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:

logikusan gondolkodva következtetéssel:


1. lépés: 20 (100%)

2. lépés: 10 ( 50%)

3. lépés: 5 ( 25%)

4. lépés: 1 ( 5%)

5.: 1/5(=0,2)( 1%)

->>>>> 0,2 (1%) akkor X (7%) X=0,2*7=1,4 ... 1,4(7%)

2017. jan. 20. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Elrontottam, bocsi rosszul írtam #1 vagyok. Sorry!!!
2017. jan. 20. 12:30