Egy kötél maximális terhelhetősége (szakítószilárdsága) 840N. Legfeljebb mekkora gyorsulással mászhat rajta felfelé egy 70kg tömegű ember?
Részletesen megoldanátok nekem hogy mit hogy számoltok hogy megértsem...
2017. jan. 18. 17:46
1/4 anonim válasza:
Newton második törvénye:
F = m*a
Adott a feladatban az F erő (szakítószilrádság pongyolán) valamint a tömeg (m), kérdés a gyorsulás (a).
a = F/m
Megoldod és kész.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jan. 18. 18:08
3/4 anonim válasza:
A feladat szerintem nem ilyen egyszerű
Mivel a kötelet egyrészt terheli a 70kg tömeg gyorsítása másrészt a 70kg tömeg súlya
azaz F=m*a+700N
azaz a=(F-700N)/m
Másrészt a 840N az nem lehet a kötél szakító szilárdsága. Az a kötél teherbírása! A szilárdság mértékegysége a Pa!
4/4 anonim válasza:
azaz a=(840-700)/70=140/70=2m/s^2