Amlator12 kérdése:

Megoldanátok nekem ezt a fizika példát?


Egy kötél maximális terhelhetősége (szakítószilárdsága) 840N. Legfeljebb mekkora gyorsulással mászhat rajta felfelé egy 70kg tömegű ember?

Részletesen megoldanátok nekem hogy mit hogy számoltok hogy megértsem...



2017. jan. 18. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Newton második törvénye:

F = m*a

Adott a feladatban az F erő (szakítószilrádság pongyolán) valamint a tömeg (m), kérdés a gyorsulás (a).

a = F/m

Megoldod és kész.

2017. jan. 18. 17:50
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jan. 18. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A feladat szerintem nem ilyen egyszerű


Mivel a kötelet egyrészt terheli a 70kg tömeg gyorsítása másrészt a 70kg tömeg súlya


azaz F=m*a+700N


azaz a=(F-700N)/m


Másrészt a 840N az nem lehet a kötél szakító szilárdsága. Az a kötél teherbírása! A szilárdság mértékegysége a Pa!

2017. jan. 18. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
azaz a=(840-700)/70=140/70=2m/s^2
2017. jan. 18. 19:34