Az ocsem es en egyutt 248cm magasak vagyunk. Az apukank 3x olyan magas mint a koztunk levo magassag kulonbseg. Harman egyutt 440cm magasak vagyunk. Hany cm magas vagyok?

2017. jan. 15. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

a+b = 248

c = 3*|a-b|

a+b+c = 440


3 ismeretlenes egyenletrendszer, ez nem okozhat gondot.

2017. jan. 15. 18:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a+b=248, a+b+c=440, azért c=192.

Mivel c/3=|a-b|, azért |a-b|=64.


(Mivel nem tudjuk, hogy a vagy b-e a nagyobb, amiatt így írjuk ki az eredményt.)


a,b=156; b,a=92; c=192.


A feladat viszont azt kérdezi, hogy te milyen magas vagy. Bár egy igazi matematikus itt megadná a 156 és a 92 megoldásokat is, muszáj figyelembe venni a korkülönbséget, ergo te 156 cm vagy.

2017. jan. 16. 11:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom
2017. jan. 25. 19:01