Az ocsem es en egyutt 248cm magasak vagyunk. Az apukank 3x olyan magas mint a koztunk levo magassag kulonbseg. Harman egyutt 440cm magasak vagyunk. Hany cm magas vagyok?2017. jan. 15. 17:40
1/3 anonim válasza:
a+b = 248
c = 3*|a-b|
a+b+c = 440
3 ismeretlenes egyenletrendszer, ez nem okozhat gondot.
2/3 anonim válasza:
Mivel a+b=248, a+b+c=440, azért c=192.
Mivel c/3=|a-b|, azért |a-b|=64.
(Mivel nem tudjuk, hogy a vagy b-e a nagyobb, amiatt így írjuk ki az eredményt.)
a,b=156; b,a=92; c=192.
A feladat viszont azt kérdezi, hogy te milyen magas vagy. Bár egy igazi matematikus itt megadná a 156 és a 92 megoldásokat is, muszáj figyelembe venni a korkülönbséget, ergo te 156 cm vagy.
3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom
2017. jan. 25. 19:01