Kémia feladatban tudnátok segíteni?


Sziasztok! Kérlek segítsetek a következő kémia feladat megoldásában:


Összeöntünk 500 g tömegű, 11 tömeg%-os kénsavoldatot és 300 ml térfogatú, 35 tömeg%-os, 1,260 g/cm^3 sűrűségű kénsavoldatot. Hány tömeg%-os lesz az oldat?


Előre is köszönöm a választ!



2017. jan. 15. 16:13
 1/1 E1992 ***** válasza:
100%

A 2. oldat tömegét ki tudod számolni az m=ró * V összefüggésből. Ennek a mértekegysege g lesz (a ml=cm3 --> g/cm3 * cm3 =g lesz)

A keverési egyenletből ki tudod számolni az összeöntött oldat tömeg%-át. Az m1*w1 + m2*w2 = w3*(m1+m2) egyenletbe be tudsz helyettesíteni. Nekem 21,33 tömeg% lett.

Ha nem jön ki az eredmény, vagy vhol vmi nem világos, írj :)

2017. jan. 15. 17:48