Kémia számolásban tudnátok segíteni?


Hogy kell kiszámolni az alábbi feladatot?


100,0 cm3 térfogatú 5,00 m/m%-os, 1,04 g/cm3 sűrűségű ezüst-nitrát oldatból mekkora tömegű nátrium-kloriddal lehet leválasztani az összes csapadékot? Milyen a csapadék leszűrése után visszamaradó oldat tömegszázalékos összetétele?


Előre is köszönöm a segítséget!:)


2017. jan. 14. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Agno3 + Nacl --> Agcl + NaNo3


m (oldat) =V(oldat)* S(oldat)=100 cm3 *1,04g/cm3= 104 g Agno3-oldat, ennek az 5 m/m%-a 5,2 g Agno3


5,2g Agno3-ban 0,02829 mól van, és ehhez ugyanennyi mól Nacl kell sztöchiometrikusan, tehát kiszámoljuk a Nacl moláris tömegével, hogy mennnyi Nacl kell.


0,02928*55,5= 1,57 g Nacl-dal lehet leválasztani az összes csapadékot.

2017. jan. 14. 21:44
 2/4 anonim ***** válasza:
bocsi rosszul kerekítettem és lehet a moláris tömeg se jó, kicsit kába vagyok este :S nézd el nekem! : 0,02928-at 0,03 móllá kell alakítani, kerekíteni, így 0,03*58,5=1,79g Nacl kell
2017. jan. 14. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Visszamaradó oldat


sztöchiometrikusan keletkezik

104 g oldatunk van alapjában

1,79 g Nacl

4,39 g Agcl csapadék

ezekkel a számokkal kell dolgoznod


m/m%-os összetétel= m(oldott anyag)/m(oldat)= (4,39-1,79)/104+1,79-4,39 (csapadék csökkenti az oldat tartalmát), így kijön, hogy 2,6 m/m%-os a visszamardó oldat.

2017. jan. 14. 22:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2017. jan. 14. 22:04