Egy autó 45 m/s sebességgel halad, kerekének átmérője 1,2 m. hány fordulatot tesz meg percenként? . Mekkora utat fut be az autó egy perc alatt, és mennyi a kerék talajjal érintkező pontja által befutott szakasz hossza?


2017. jan. 9. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A kerék kerülete: K=d*PI=1,2m*PI=3,7699m


Egy perc alatt az autó s=45m/s*60sec=2700m -t tesz meg.

ebből a percenkénti fordulatszám: f=2700m/3,7699m= 716,2 fordulatot tesz meg.


" mennyi a kerék talajjal érintkező pontja által befutott szakasz hossza?"


Ezt nem értem. hogy mi szösz....

2017. jan. 9. 15:31
 2/4 A kérdező kommentje:
az a baj ,hogy én se :D de azért köszi azt megoldom maj én
2017. jan. 9. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 kiegészítés


ebből a percenkénti fordulatszám: f=2700(m/perc)/3,7699m= 716,2 1/perc

2017. jan. 9. 15:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy autó 15 m/s sebességgel halad, kerekének átmérője 0,6 m. Mekkora utat fut be az autó egy perc alatt, és mennyi a kerék talajjal érintkező pontja által befutott szakasz hossza? /ez volt az igazi feladat csak nekem plussz kikell számítani/
2017. jan. 9. 15:35