Segítsetek please..holnap doga és lesz ilyen jellegű...2012. máj. 16. 17:06
1/3 anonim válasza:
Azok a pontok, ahonnan egy szakasz derékszögben látszik a szakasz Thalesz-köre.
Vagyis az AB felezőpontja lesz a kör középpontja F(2,-1)
és AF távolság a kör sugara
r^2=(-3-2)^2+(2-(-1))^2=25+9=34
A kör egyenlete
(x-2)^2+(y+1)^2=34
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítsétek! :) De tul.képpen akkor a tengelyeken melyek ezek a pontok?
2012. máj. 16. 17:57
3/3 anonim válasza:
"(x-2)^2+(y+1)^2=34"
azok vannak az y tengelyen, ahol x=0.
Beírod x helyére, hogy 0 és megoldod.
4+(y+1)^2=34
(y+1)^2=30
y+1=gyök(30)
y=gyök(30)-1
VAGY
y+1=-gyök(30)
y=-gyök(30)-1
(Persze x=0 volt!)
Ugyanígy a másik lehetőség az, ha y=0, azok az x tengely pontjai.