Add meg a koordinátatengelyek azon pontjait amelyekről az A (-3,2), B (7, -4) pontok által meghatározott szakasz derékszögben látszik, ötlet?

Segítsetek please..holnap doga és lesz ilyen jellegű...

2012. máj. 16. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Azok a pontok, ahonnan egy szakasz derékszögben látszik a szakasz Thalesz-köre.


Vagyis az AB felezőpontja lesz a kör középpontja F(2,-1)

és AF távolság a kör sugara

r^2=(-3-2)^2+(2-(-1))^2=25+9=34


A kör egyenlete

(x-2)^2+(y+1)^2=34

2012. máj. 16. 17:13
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítsétek! :) De tul.képpen akkor a tengelyeken melyek ezek a pontok?
2012. máj. 16. 17:57
 3/3 anonim ***** válasza:

"(x-2)^2+(y+1)^2=34"


azok vannak az y tengelyen, ahol x=0.

Beírod x helyére, hogy 0 és megoldod.


4+(y+1)^2=34

(y+1)^2=30


y+1=gyök(30)

y=gyök(30)-1


VAGY

y+1=-gyök(30)

y=-gyök(30)-1


(Persze x=0 volt!)



Ugyanígy a másik lehetőség az, ha y=0, azok az x tengely pontjai.

2012. máj. 16. 18:01